Gün Boyu Destek Hattı : +90 544 448 6 981

ANKARA ERGEN TERAPİ NİN Önemi Nedir?

Ergenlik dönemi oldukça sabır isteyen sıkıntılı bir yaşam dönemidir. Ergenlik döneminde kız ve erkek bireylerde bir takım fiziksel ve ruhsal değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Kimi bireyler bu dönemi sıkıntısız bir şekilde atlatırken kimi bireyler sıkıntılı bir süreç yaşarlar. Bu sıkıntılı süreci olabildiğince rahat bir şekilde atlatmayı hedefleyen ve terapist ile birey arasında güvene dayalı bir ilişki oluşmasını sağlayan terapi çeşidine ergen terapisi adı verilmektedir. Ankara Ergen Terapi bu alanda uzmanlaşma yolunda hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ankara Ergen Terapi de terapiyi yapan uzman, ergen bireye istediği bakış açısıyla yaklaşacağını söylemektedir.   Bunun yanı sıra Ankara Ergen Terapi de ergen bireye sorumlulukları konusunda rehberlik eder ve ona yol gösterici olur.

Ankara Ergen Terapi de ergen ile terapist arasında sıcak ve samimi bir sohbet geçmesi son derece önemlidir.  Çünkü ergenler resmi duruş sergileyen terapistlerin genellikle kibirli olduklarını düşünmektedirler. Ergen terapisinde ilk başlarda zor konularla başlamaktansa kolay konularla başlanılması gerekmektedir. Ergenle yalnızca o dönemdeki sorunlar konuşulmamalı geçmişte yaşadıklarından ve gelecekle ilgili planlarından da mutlaka bahsedilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir