Gün Boyu Destek Hattı : +90 544 448 6 981

Bipolar Bozukluk, rizikolu hareketler sebebiyle diğer insanlarla olan ilişkilere zarar veren ve kariyeri zedeleyen, tedavi edilmediği takdirde kişinin kendi isteğiyle yani intihar ederek ölüme sebebiyet veren psikiyatrik bir bozukluktur.

Bipolar Bozukluk belirtileri nelerdir?
Bipolar bozukluk ta, kişinin ruh halinde belli dönemlerde değişiklikler olur. Bu değişikliklerden kendini en çok gösteren ise kişinin aşırı agresif olması, sinirli olmasıdır. Bu hastalığın birinci dönemidir. Bu dönemde bazı bireyler işlerinin fazlasıyla yolunda gittiğini her konuda üretken bir konumda olduğunu söyleyerek tedaviyi reddederler. Fakat ilerleyen süreçlerde bipolar bozukluk sonucu kişi felaketlerle karşılaşabilir.
Hastalığın diğer döneminde de ilk döneme göre tamamen zıt davranışlar görülür. Hepimizin de bildiği gibi bu dönem depresyon adını almaktadır. Depresyona giren bireyin yaşam enerjisi düşer ve kendini sürekli değersiz hisseder. Hiçbir şey ile uğraşmak istemez. Bu da bir süre sonra kişinin intihar etmesine yol açabilir. Bu rahatsızlığa sahip olmak kimsenin suçu ya da hatası değildir.

Bipolar Bozukluk u Kimler Yaşayabilir?

Bipolar bozukluk çoğu kez on beş ile yirmi dört yaşları arasında görülür ve bu durum kişinin yaşamı boyunca devam eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir