Gün Boyu Destek Hattı : +90 544 448 6 981

Panik atak kişilerde aniden ortaya çıkan endişe ve panik hali durumu olarak özetlenebilir. Bu kriz dönemleri ilk on dakikalık süreçte en etkili noktaya ulaşır ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Bu tür sorunları olan bireyler yalnız kalamaz ve yanlarında sürekli birilerinin olmasını isterler. Panik atak hastaları en çok kalp krizi geçiriyorum düşüncesinde yaşar ve sık sık bu durumneticesinde hastanelere başvururlar. Aslında panik atak tedavisi kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir hastalıktır.

Belirtileri:

  • Kalpte çarpıntı
  • Nefes almada güçlük
  • Uyuşma, karıncalanma
  • Titreme
  • Terleme, ter boşalması hissi Olarak özetlenebilir.

Panik atak tedavisi için en büyük destek kişinin kendisine vereceği telkinlerdir. Atak anında kişi soğukkanlı olmaya çalışmalı eğer bir başkası bu durumda ne yapardı benim gibi paniğe kapılır mıydı acaba ben çok mu abartıyorum gibi düşüncelerle kriz anını geçirmeye çalışmalı, o an yaptığı işi yarım bırakmayıp işine devam etmeye çalışmalıdır.

Panik Atak Tedavisi

Aslında panik atak tedavisi kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir süreçtir .Bunun için ilk önce kişinin kendi kendisini telkin edebilmesi gerekmektedir. Ardından doğru bir ilaç tedavisi ve psikolojik desteklerle panik atak tedavisi gerçekleştirilir ve  hastalık tamamen yok edilebilir. Ayrıca panik atak hastalarının derin ve yavaş nefes almayı alışkanlık haline getirmesi, korkularıyla yüzleşmesi (Toplu taşıma araçlarının kullanılması) gibi, kalabalık ortamlarda bulunması, kafein tüketiminin azaltılması gibi bazı unsurlarda panik atak tedavisi sürecinde hastaya yardımcı olan diğer etkenler olarak değerlendirilebilir.

Alfa terapi olarak uzman kadromuzla panik atak tedavi sürecinde hastalara psikolojik destek sağlıyor ve yaşam kalitesini arttırmalarına yardımcı oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir